SON DAKİKA
15 Temmuz 2020 ( 349 izlenme )
Reklamlar

Almanya, her yıl 4 bin Türk ve Müslüman çocuğa el koyuyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman hükümetinin Türk ailelerin çocuklarına el koyduğu haberlerinin gerçeklik payının çok yüksek olduğunu ve konuyu çok yakından takip ettiklerini belirtti.Kanal D ekranlarında hafta içi her gün canlı yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programında yayınlanan “Alman hükümeti Türk ailelerin çocuklarına el koyuyor” haberi büyük yankı uyandırdı. Yüzlerce aile programın ihbar hattını arayarak yardım çağrısında bulundu.

Programı izleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da canlı yayına bağlandı. Bakan Çavuşoğlu, Alman hükümetinin Türk ailelerin çocuklarına el koyduğu haberlerinin gerçeklik payının çok yüksek olduğunu ve konuyu çok yakından takip ettiklerini belirtti. Bakan Çavuşoğlu yaptığı önemli açıklamalarla yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yüreğine su serpti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun canlı yayındaki açıklamasında şunları kaydetti: 


"Bu konuyu gündeme getirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bahsettiğiniz konularda gerçeklik payı çok yüksek. Bugün gündeme getirdiğiniz ailemizin çocuklarıyla ilgili konuyu da ilk günden beri takip ediyoruz. Geçmişte de haklı veya haksız ailelerinden alınan çocuklar var. Bu çocukları bazı bölgelerde, eşcinsel şekilde birlikte yaşayan insanlara aile sıfatı vererek vermeye çalıştılar. Biz bunların bir çoğunu geçmişte engelledik. Hatta yine çocukları almak için talepte bulunan Türk aileleri oldu. Almanya'da yaşayan Türk toplumunu daha duyarlı hale getirmek için bazı çalışmalar yaptık. Bazen haklı sebeplerden dolayı da aileden çocuk alınabiliyor. Ama çocuk alınsa bile haklı sebepten dolayı bu çocukların kime verileceği konusunda kasıtlı tutumlar gördük. Ayrıca Berlin'de var olan bir kreşten yer kiralayarak ve bu tür durumlarda o çocuklarımızı Türklerin ve Müslümanların görev aldığı bir bölümde barındırıyoruz. Biraz önce gündeme getirdiğiniz konuda ise başından beri takip ediyoruz. Bir yargı süreci var. Avrupa'da özellikle Almanya'da sadece bu vaka için söylemiyorum son 5-6 yıldır gündemimizde olan bir konu, hepsine de vakıfız.

Giresun'da kaybolan küçük Elif sağ olarak bulundu2931 izlenme Ege'de deprem! İzmir'de hissedildi481 izlenme

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

taşı madeninde heyelan: 113 madenci öldü Maalesef ülkemiz bu kara haberle yıkıldı.. İzmir de deprem! İzmir açıklarında... Yunanistan saldırırsa adalardan da olur