SON DAKİKA
04 Ağustos 2020 ( 332 izlenme )
Reklamlar

Dolmalık biber alırken altına mutlaka bakın

Daha önce dolmalık biberlerin erkeğinin ve dişisinin olduğunu duymuş muydunuz? Daha önce dolma pişirirken kimilerinin piştiğini, kimilerinin ise çiğ ve kart kaldığını tecrübe etmişsinizdir. Bunun nedeni biberin cinsi.


Dolmalık biberler erkek ve dişi biber olmak üzere ikiye ayrılıyor.

İki biber türündeki en net farkı onların alt kısımlarına bakarak anlayabilirsiniz. Erkek biberlerin taban kısımlarında 3 adet yumru bulunur. Dişi biberlerde bu sayı 4'tür.Erkek biberlerin kabukları kalındır, tohumları azdır. Dişi biberlerin ise tam tersi; kabukları ince, tohumları oldukça fazladır. Erkek biberlerde az da olsa bir miktar acılık bulunur. Dişi biberlerde ise acılık hiç yoktur. Dişi biberlerin çiğ tüketimi daha lezzetlidir.Dişi biberler dolmada kullanmak için daha uygundur. Dört yumrusu sayesinde tencerede çok daha rahat bir şekilde sabitleyebilirsiniz. Dişi biberlerin kabuklarının daha ince olması ekstra bir avantajdır.

Sizde bu pratik bilgiyi kullanarak daha lezzeti ve hızlı yemekler yapabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Katil zanlısı baba ve oğul her yerde aranıyor Muharrem ince'nin alacağı oy oranı belli oldu PA-TLAMAYA İLİŞKİN BELEDİYE BAŞKANINDAN KO-RKUTAN AÇIKLAMA.. İzmir Foça'da 10 kişinin bulunduğu tekne battı: 4 ölü