SAĞLIK
06 Temmuz 2020 ( 523 izlenme )
Reklamlar

Kabak Çekirdeği Yemeden Duramıyorsanız Vazgeçin şaşırtan bir zararı var

Bu zamana kadar belkide kabak çekirdeğinin hep faydalarından bahsedildi ama ne yazık ki insan sağlığı için birçok yan etkisi de bulunuyor.Bu zamana kadar belkide kabak çekirdeğinin hep faydalarından bahsedildi ama ne yazık ki insan sağlığı için birçok yan etkisi de bulunuyor.

Bu konuda uyarıda bulunan uzmanlar, alerjik reaksiyona sebep olabileceğini söylüyorlar. Eğer karpuz ya da salatalığa karşı bir allerji durumunuz var ise kabak çekirdeğinden de uzak durmalısınız.

En büyük zararlarının arasında kısırlık bulunuyor. İlerleyen zamanlarda kısırlık gibi kronik hastalıklara yakalanmak istemiyorsanız kabak çekirdeğini  tüketirken aşırıya kaçmamaya dikkat etmelisiniz. 

Bol miktarda tuz içerdiği için aşırı tüketimi ciltte sivilce sorunları yaratabilir. Cilt sağlığınızı düşünüyorsanız fazla tüketmemenizde fayda var.

Milliyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Koca'dan son dakika Kurban Bayramı açıklaması! Resmen açıklandı! 4 yeni belirti daha eklendi Son dakika: Kurban Bayramı öncesi korkutan haber! Erkekleri Sevindirecek keşif cevizde çıktı mutlaka sizde böyle tüketin