SonHaberimiz.com ~ Zonguldak / K.D.Z Ereğli / Alaplı haberleri
Eklenme tarihi: 12 Haziran 2018 Salı, 13:26 YAZICIYA GÖNDER 30 Punto 22 Punto
Tekin, Alaplı Zonguldak’ın Parlayan Yıldızı Olacak'
Görev süresinde 4 yılı geride bırakan ve ilçeye göz dolduran hizmetler yapan Alaplı’nın  Belediye Başkanı Nuri Tekin, gündeminde olan  projelerle ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin kazanması halinde çok büyük hizmetlerin geleceğine inandıklarını söyledi.

 

 

 

Tekin  yaptığı açıklamada, Alaplı halkına çeşitli konularda müjde vererek, başta Karşıyaka sahil dolgusu olmak üzere, her mahalleye piknik ve mesire alanı, esnafa kaldırım taşlarının yenilenmesi, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

Şehir merkezi kaldırım taşları yerel seçimlere yetişecek 

Karşıyaka dolgu alanının ne zaman biteceğinden, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine, şehir merkezi kaldırım taşlarının değişmesinden, aile bahçelerine kadar pek çok konuya açıklık getiren Tekin şunları söyledi:

“Bizim amacımız Alaplı Belediye hizmet binası önünden yani Hükümet Caddesi güzergâhını takip ederek, İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün olduğu binaya kadar kaldırım ve parke taşları sökerek yeniden yapmak. Bu konuyla ilgili bir kredi talebimiz vardı. Ancak bu talebimiz onaylanmadı. Bundan ötürü biraz gecikti. Biz şimdi belediyenin kendi bütçesini zorlayarak bu sözümüzü yerine getirmeye çalışacağız. 30 yıldır yapılmayan kaldırımları yapacağız. Bu konuyla ilgili çeşitli görüşmelerimiz oldu.  Alaplı’da kaldırımları yakın zamana yapacağız ve yerel seçimlere yetişecek, bundan kimsenin kuşkusu olmasın.”

25 Dönüm Sahil dolgusu tamamlanacak, Tır parkı olmayacak 

Alaplı Karşıyaka mahallesinde devam eden sahil dolu çalışmalarına’da dikkat çeken Tekin, burada sahili doldurmaya imkânlar ölçüsünde devam ediyoruz. Buraya kesinlikle tır parkı yapılması söz konusu değil. Alaplı girişine tır parkı olur mu? Bu tür söylemler var kimse inanmasın. Buradaki iznimiz 185 dönüm sahili doldurabileceğimiz yönünde. Yani köprüden şuanda Özmen Petrol’ün olduğu noktaya kadar.  Doldu bittiğin de sahilimiz oturma gurupları, yürüme alanları, yeşil alanlarla birlikte Alaplı’nın en güzel yeri olacak.

Sanayi yolunu yapma sözü verdi 

Bu yıl asfalt yapacaklarını ve önceliği Karşıyaka ve Sanayi Sitesine vereceklerinin altını çizen Tekin “Bu yıl asfalt yapacağız.  Öncelikle Karşıyaka ile Sanayi yolunu yapacağız.  Sanayi yolunun acil noktalarını toparlayacağız.  Biz gerek gördüğümüz yerlere hizmetlerimizi yapacağız”

İnce kazanırsa Alaplı’ya hizmet yağar 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalma ihtimalinin son derece yüksek olduğunu ifade eden Tekin,  “İkinci tura seçim kalırsa, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin seçimi alacağına inanıyorum. Meclis çoğunluğunu da Millet İttifakı’nın kazanacağını düşünüyorum. Göreceksiniz İnce’nin kazanması halinde Alaplı büyük hizmet alacak. Benim Sayın İnce ile diyalogum iki siyasetçi diyalogu değil, benim diyalogum; bir ağabey-kardeş diyalogu.Cumhurbaşkanı olduğu taktirde Zonguldak ve Alaplı hak etiği hizmeti alacaktır. Alaplı’nın önünü birlikte açacağız. Alaplı’yı çok güzel bir yere getiririz. Alaplı’ya nasıl hizmet yapacağız; göstereceğiz herkese” şeklinde konuştu.

20 Yıllık sorun çözülüyor 

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Yeni siteler mahallesinde Çevre düzenlemesi ve altyapı sorunu çözmek için çalışma başlattıklarını çalışmaların tamamlandığında 20 yıllık sorunu çözmüş olacaklarını bildirdi.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, İlçede 5 mahallede devam eden çalışmalarla İlçemizi daha modern ve yaşanabilir bir Kent haline sokacaklarını söyledi.

690 evler, Tepeköy ve sahil parkta yapımı tamamlanan aile parklarına vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdiğini belirten Tekin, şöyle konuştu:

Belediyemiz Fen İşleri ekipleri tarafından Yeni Siteler Cami Sokak ‘R’ bloklar mevkiinde Çevre Düzenleme, Peyzaj ve Alt yapı çalışmaları başlattık.  Yağmur suyu kanallarının yetersiz olması nedeniyle sık, sık su baskınlarının yaşandığı ve vatandaşlarımızda yoğun şekilde şikayetler alıyorduk. Yapılan çalışmalar neticesinde bu şikayetler ortadan kalktı. Yeni Siteler Cami Sokak ,’R’ Bloklar çevresindeki düzenlemelerin sona ermesini ardında da yaklaşık 20 yıldır yaşanan sorun çözüme kavuşmuş olacak.”

Aile parkları ilçenin parlayan yıldızı 

690 Evler, Tepeköy ve sahil parkta uyguladığımız Aile parklarına vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirterek, “Belediye Başkanı olarak göreve başladığımız gün her mahallemizde ailelerin vakit geçirebilecekleri çocukların oyun oynayabilecekleri Aile Parkları yapmak için çalışmalara başladık. 690 evler, tepköy ve sahil parkta yaptığımız aile parkları vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi görüyor. Yaz aylarında özellikle akşam saatlerinde yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlarımız isteği doğrultusunda Belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz yola çıkarken tek sevdamız Alaplı diyerek çıktık.”