SonHaberimiz.com ~ Zonguldak / K.D.Z Ereğli / Alaplı haberleri
Eklenme tarihi: 12 Haziran 2018 Salı, 17:15 YAZICIYA GÖNDER 30 Punto 22 Punto
Türk bayraklarını çöpe attılar!
Zonguldak Alaplı İlçesinde  kimliği belirsiz kişiler tarafından çok sayıda seçim bayrakları ile birlikte Türk bayrağı çöp kutularına atıldı.

 

 

Yol kenarında  bulunan çöp kutularındaki Türk bayraklarını gören vatandaşlar, olaya sert tepki gösterdi. İplerle birbirine bağlı halde çöpe atılan bayrakları toplayan vatandaşlar bu hareketin büyük bir saygısızlık olduğunu söylediler. Vatandaşlar, " seçim bayrağını isterseniz severseniz sevmeyebilirsiniz ama Türk Bayrağını Çöp kutusuna atanlar kansız" diye tepki gösterdiler.

Yoldan geçerken Çöp atmak istedikleri Çöp kutusunda  iplerle bağlı seçim bayraklarıyla beraber Türk bayrağını görünce çok üzüldüklerini belirten vatandaşlar, yapılanın büyük bir saygısızlık olduğunu ifade ettiler. çöp bidonunun yanı sıra yerlere seçim bayraklarıyla ipe asılı Türk bayrağı atılmasına tepki gösteren vatandaşlar, bayrakları ipten keserek  bir kutuda topladılar. 
Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bir kişinin Türk bayrağını çöpe atmasının kabul edilemez. olduğunu söyleyen Ramiz Toraman, "Yoldan geçerken çöpe atılmış Türk bayraklarını gördük. Şaşırdık. Gördüğümüz manzara karşısında içimiz sızladı. Bu affedilemez bir duyarsızlıktır.   bu davranışın Türk bayrağına yapılması kabul edilemez. Türk bayrağının yeri çöp değil, evimizin en güzel köşesidir" dedi.