SonHaberimiz.com ~ Zonguldak / K.D.Z Ereğli / Alaplı haberleri
Eklenme tarihi: 13 Mart 2019 Çarşamba, 11:57 YAZICIYA GÖNDER 30 Punto 22 Punto
CHP'liler AK Parti konvoyunun geçeceği yolu araçla kapattı
Zonguldak Alaplı İlçesinde Ak Parti'nin konvoyunun geçeceği yol, CHP'li bayrakla Otomobille kapatıldı. Ak Parti'liler tepki gösterince Otomobil şoförü, "Ben söyleneni yaptım" dedi.

 

Zonguldak Alaplı İlçesinde her iki Partinin seçim çalışmaları devam ederken, CHP'li bir grup tarafndan Ak Parti seçim otobüsün geçeceği yolu kapatmaları üzerine , Ak Partili Belediye Meclis üyesi Kemal Ersöz tarafından ,orada bulunan CHP'li temsilcilerine siyasi yolun kapatıldığı ve geçemedikleri defalarca uyarması üzerine ,herhangi bir girişiminde bulunmadıkları görüldü. bunun üzerine Kemal Ersöz , orada bir gurup halkına hitap eden Belediye Başkanı Nuri Tekin'e Yolun Kapalı olduğunu uyarması üzerine, CHP Belediye Başkanı Tekin,kendi seçmenine dönerek , sıkıntı yok,ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar biz hizmet yapmaya devam edeceğiz, diyerek kendi seçmenine seslendi. ,Bu konuşmayı gören bir çok vatandaş ise, Tekin'in, algı oluşumu yapmaya çalıştığı görüldüğü iddia edildi.

olaylara şahit olan bir çok vatandaş ve TOKİ Mahallesinde oturan Ahmet Çeliköz ,"Ak Parti seçim Otobüsünü TOKİ geldiğini gördüklerinde ,CHP'li bir araç yolu kapattığını şahit olduk. Seçim otobüsü geldiğinde yol 15 dakika yol kapalı kaldı ve Bir Ak Parti seçmen bayan tarafından , yolun kapalı olduğu Nuri TEK’inden önce çok kişiye söylediklerini gördüm. Yolun açılması için hiç bir şey yapmadılar. sadece bu algıyı yapmak için Kemal beyin oraya gelmesi sağladılar."diye yorumladı

Yolu kesildiğini gören bir vatandaş ise,bu anayoldan belki İtfaiye geçecek veya Ambulans geçebilir, bu yol hangi hakla kapanabilir, bu yol devletin yolu, kapatılamaz," diye tepki gösterdi.

Ak Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun ise,"bugün seçim çalışma yaptığımız yere Arabayla yolu kapatıyorlar ve bizi sokmuyorlar ve bir başka Fabrika önünde tekrar kendi insanlarına slogan attırıyorlar. bizi sevenler veya sevmezler, ama bize kimse ve Alaplı halkına saygısızlık yapamaz. diye konuştu.