ANASAYFA
03 Aralık 2022 ( 107 izlenme )
Reklamlar

Alaplı Devlet Hastanesi yeniden İhaleye çıkıyor

 

 

 Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı yaşar Karacan; Alaplı Devlet Hastanesi yeniden İhaleye çıkıyor: Alaplı devlet hastanesi inşaatı, Alaplı Ak Parti ilçe Başkanı Yaşar Karacan ve bölge Milletvekillerin temasları sonucunda Yeni yılın ilk aylarında yeniden ihaleye çıkacak.

  Yapımına, 2020’de başlanan, ancak inşaat sektörünü de olumsuz etkileyen kur yükselişi ve yüklenici Mütahhidin  maliyet artışlarını öne sürüp devam etmemesi gibi nedenlerden ötürü duran 50 yataklı Alaplı Devlet Hastanesi yeni yılın ilk aylarında yeniden ihaleye çıkacak.

Sağlık Bakanlığı ile sürekli temas halinde olduğunu kaydeden Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar Karacan,” Alaplı Devlet Hastanesi ilçemizin en büyük hayali ,2020 yılında inşaat çalışmalarının başladığı hastanede ne yazık ki ekonomik artışlardan kaynaklı firmanın devam edememesinden dolayı durmuştu. Temaslarımız ve takiplerimiz sonucunda firmanın sözleşmesi fesih edildi. Vatandaşlarımıza bu konunun takipçisi olacağımızın sözünü vermiştik.

İlk günden itibaren hastane inşaatının yeniden başlaması ve ilçemize kazandırılması konusunda çalışmalarımızı sürekli devam ettirmiştik. Bakanlık nezdinde temaslarımızı yoğun olarak  Ak parti Zonguldak Milletvekillerimiz ve Ak parti il başkanımız dahilinde sürdürüyoruz. Atmış olduğumuz bu adımlar sonuç verdi. 2023  yılı ilk aylarında Alaplı Devlet Hastanemiz için yeniden ihaleye çıkılacağı bilgisini vatandaşlarımıza vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her zaman söyledik, sağlığın siyaseti olmaz. Bu nedenle yaptığımız girişimlerde sesimizi duyup bize destek veren tüm milletvekillerimize ve sağlık bakanımıza teşekkür ederim. Konunun hassasiyetle takipçisi olmaya devam edip, bu hastaneyi ilçemize Allah’ın izniyle kazandıracağız” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binali Yıldırım koronavirüse yakalandı! İşte ilk açıklama.. Türkiye'de koronavirüs aşısı bugün başladı.. Sunucu Esra Erol Canlı Yayındayken Açıkladı Ibretlik