ANASAYFA
12 Mart 2023 ( 335 izlenme )
Reklamlar

‘Alaplı’yı evlendiren adam”, doğum gününde emekli oldu

‘Alaplı’yı  evlendiren adam”, doğum gününde emekli oldu

 41 yıldır evlendirme memuru olarak görev yapan, Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde 10 bin çiftin nikahını kıyan Yaşar Eroğlu doğum gününde emekli oldu.  

Zonguldak’ın Alaplı Belediyesi Evlendirme Birimi Sorumlusu olarak görev , 10 bin üzerinde  yakın nikah kıyan ve adı “Alaplı’yı evlendiren adama” çıkan Yaşar Eroğlu, yaş haddinden emekli olarak görevinden ayrıldı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde 41 yıllık memuriyetini doğum gününde yaş haddinden emekli olarak noktalayan evlendirme memuru Yaşar Eroğlu, Belediye’ye memur olarak girdikten sonra nikah memurluğuna getirildikten sonra 41 yılda 10 bin üzerinde nikah kıydı. Bir şehri yarısını evlendiren Yaşar Eroğlu  unutmadığı nikahı evlilikte dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.Yaşar Eroğlu , "Bugüne kadar 10 binin üzerinde nikah kıydım. Çiftlerin ve ailelerinin mutluluğuna ortak oldum. Alaplı’da yürüdüğüm zaman 510 kişiden birinin nikahını kıydığıma rastlıyorum." dedi.

 ‘Son nikahında duygulu anlar yaşadı’

  Alaplı’da doğan Yaşar Eroğlu, 45 yıl önce itfaiye memuriyete başladıktan sonra  O dönemin belediye başkanının teklifiyle nikah memurluğuna başladı. Gerekli süreci tamamlayan Eroğlu,kısa süre sonra evlendirme birim sorumlusu oldu. Son nikahını ise cumartesi günü Son nikahını kıydı.

 ‘Nikah masasından kalkan hiç olmadı’

 Meslek hayatı boyunca nikah masasından kalkıp giden bir çiftin olmadığını belirten Eroğlu, "10 bin nikah içinde nikah masasına oturup şahitler geldikten sonra cayan hiç olmadı,Ama masadan kalkan hiç olmadı. Hatırladığımızda hüzünlendiğimiz, güldüğümüz, neşelendiğimiz nikahlar oldu. Ben her evlenen çiflerden 10 fidan ağaç dikme sözlerini almışımdır. Şu an dünyanın her yerinde söz alınıp dikilmiş ağaçlarımız vardır, örneğin bundan 3 sene evvel kıydığım bir çiftin balosunu Arjantine gittiklerinde oradan 5 tane fidan dikme fotolarını bana attılar, o an çok mutlu oldum. son olarak buradan yeni evlenen çiftlere duyurum şu olacak’ Hediye edeceğiniz fidanlarla doğaya,insanlığa, gelecek nesile sizlerde bir fidan dikerek katkıda bulunun. ” ifadelerini kullandı.

 

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

20 yaşındaki Merve apart otelde... Hakan Altun'un Doktorundan Sevenlerine Acı Haber! Ağabeyinin darp ettiği üniversiteli Ceylan, kendini ikinci kattan attı Perihan Savaş'ın Oğlu Bakın Şimdi Ne Halde?