ANASAYFA
23 Şubat 2022 ( 500 izlenme )
Reklamlar

Antalya'daki kan donduran cinayette Süleyman Eken'i vahşice öldürmüştü! Ceset parçalarını foseptiğe attı, cinsel organını kesti

 

Antalya'daki kan donduran cinayette Süleyman Eken'i vahşice öldürmüştü! Ceset parçalarını foseptiğe attı, cinsel organını kesti

antalya'da 2020'nin Ocak ayında Süleyman Eken'in cesedi foseptik içinde parçalanmış halde bulunmuştu. Olay sonrası Eken'i öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan Oktay Yılmaz'a ağırlaştırılmış müebbet, kardeşi Mehmet Yılmaz'a 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan 5 yıl hapis cezası verildi. Mehmet Yılmaz, yattığı süre göz önünde bulundurarak tahliye edildi. Oktay Yılmaz son sözünde cinayeti kendisinin işlediğini, kardeşinin ise suçsuz olduğunu ifade etti.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi, Deniz Mahallesi'nde yaşayan Süleyman Eken'den haber alamayan Diyarbakır'daki annesi Sultan Akhan, 13 Ocak 2020'de polise kayıp başvurusunda bulundu. Sultan Akhan'ın oğluyla en son 8 Ocak'ta görüştüğünü bildirmesiyle harekete geçen ekipler, Eken'in yalnız yaşadığı evde inceleme yaptı. Arama çalışmalarında Süleyman Eken'e ulaşılamadı.

EN SON YILMAZ KARDEŞLERLE GÖRÜŞMÜŞ

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Eken'in kayıp olduğu tarihten itibaren güvenlik kamerası ve cep telefon kayıtlarını incelemeye aldı. Teknik ve fiziki takibin ardından Süleyman Eken'in en son kadın kuaförü Oktay Yılmaz ve kardeşi Mehmet Yılmaz ile görüştüğü belirlendi. Ekipler, Eken'in telefon sinyalinin, son olarak Döşemealtı ilçesi, Çıplaklı Mahallesi, 412 Sokak'taki Oktay ve Mehmet Yılmaz'ın anneleri Gülger Yılmaz'a ait evden alındığını tespit etti.

CESET PARÇALARI FOSEPTİKTE BULUNDU

Polis, geçen nisan ayında evin çevresinde iş makineleriyle kazı yaptı. Kadavra köpeği ile yapılan aramada, Süleyman Eken'e ait cesedin parçaları, evin bahçesindeki foseptikte bulundu. Tüm aramalara rağmen cesedin başı, boyun ile göğüs kafesine ulaşılamadı. Gözaltına alınan Oktay ve Mehmet Yılmaz kardeşler tutuklandı.

SON KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iki kardeş hakkında ayrı ayrı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Ayrıca sanıkların Eken'e yönelik 'yağma', 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından da ayrı ayrı 22 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Sanık kardeşler bugün Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 6'ncı ve son kez hakim karşısına çıktı. Karar duruşmasına Yılmaz kardeşler SEGBİS aracılığıyla katılırken, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

CİNAYETİ KENDİSİNİN İŞLEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Oktay Yılmaz son sözünde cinayeti kendisinin işlediğini, kardeşinin ise suçsuz olduğunu ifade ederek takdiri mahkemeye bıraktığını beyan etti. Mehmet Yılmaz ise suçsuz yere cezaevinde olduğunu belirterek, adalete güvendiğini söyledi. Mahkeme heyeti Oktay Yılmaz'ı 'kasten insan öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı ve hiçbir indirimde bulunmadı. Oktay Yılmaz ayrıca 'yağma' suçundan da 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yılmaz ise 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan 5 yıl hapis cezası aldı. Cezaevinde kaldığı süreyi göz önünde bulunduran mahkeme Mehmet Yılmaz'ı adli kontrol şartı ile tahliye etti.

'CİNSEL ORGANINI KESMİŞİM''

Oktay Yılmaz bir önceki duruşmada, “Paraya ihtiyacım vardı. Bir arkadaşımın aracılığıyla tanıştım ve kendisinden birkaç kez faiz karşılığında borç para aldım. Olay günü akşam sıralarında Süleyman Eken'e 2 bin TL ödeme yapacaktım. Ancak yanımda 500 TL vardı. Bu durumu telefonda kendisine söyledim ve parayı tamamlayacağımı belirttim. O da telefonda bana yüksek sesle konuşmaya başladı. Ben de 'Gel alacağını al' dedim. Akşam saat 19.00 20.00 sıralarında home ofis olarak kullandığım iş yerine geldi. Parayı tamamlayacağımı söyledim. O da 'Ne yapacağız?' dedi. Kendisinden birkaç gün beklemesini ve kalan 1500 TL'yi ödeyeceğimi söyledim. O da bana küfretti. Ben de düzgün konuşması için uyardım. Bana silah çekti. Silahı görünce korktum ve silah tutan elini tuttum. Bu sırada silah patladı. Sonra nasıl yaptığımı hatırlamıyorum ancak mutfaktan bıçak alıp Süleyman Eken'in cinsel organını kesmişim.

Ben bu adamı öldürdüm ancak isteyerek ve bilerek öldürmedim. Ben bu suçu Mehmet ile birlikte işlemedim. Mehmet'in tek suçu benim kardeşim olmasıdır. Ben 1500 TL para için insan öldürecek biri değilim. İlk ifademde belirttiğim gibi maktulün bana yapmış olduğu hakaretler sebebiyle öldürme olayı gerçekleşmiştir. Aynı hakaretleri tekrar yaşasam yine aynı şeyi yapardım. Cesedi yok edebilmek adına parçaladım. Ancak yok edememişim'' ifadelerini kullanmıştı.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarık Solak hayatını kaybetti YENİ VARYANT Vicdansız Anne.. TPAO'dan 'yatırım fırsatı' ilanlarına karşı uyarı: Dolandırıcılık girişimlerine itibar etmeyin