ANASAYFA
02 Aralık 2022 ( 78 izlenme )
Reklamlar

Başkanlığa adaylığını tekrar açıkladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sosyal medya takipçilerinin sorduğu soruları “Başkana Soruyorum” programında yanıtladı. Gençlerden gelen ‘Tekrar aday olacak mısınız, yoksa bizi bırakacak mısınız?’ sorusunu yanıtlayan Başkan Posbıyık, “Eksik işlerim var, Allah bana sağlık, sıhhat verirse tekrar Belediye Başkanlığına adayım. Adaylık için de şimdiden çalışmalarıma başladığımı buradan ilk defa duyurmuş olayım” dedi. Posbıyık ayrıca kendisinin yerine de bir kişiyi Belediye Başkanlığı için yetiştireceğini söyledi.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, SBD TV ve sosyal medya hesapları için hazırlanan “Başkana Soruyorum” programında, gençlerin sosyal medya üzerinden gönderdiği soruları içtenlikle yanıtladı.Bugün akşam saat 20.00’de sosyal medya hesaplarında yayınlanacak olan programda birçok konuda önemli açıklamalar yapan Başkan Posbıyık, bir takipçisinin “Tekrar aday olacak mısınız, yoksa bizi bırakacak mısınız?” sorusuna; “Evet, eksik kalan işlerim var. Allah bana sağlık, sıhhat verirse tekrar adayım” dedi.

Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Erdem Bayhan sormuş, ‘Tekrar aday olacak mısınız, yoksa bizi bırakacak mısınız?’ diye.

Evet, eksik işlerim var, Allah bana sağlık, sıhhat verirse tekrar adayım. Adaylık için de şimdiden çalışmalarıma başladığımı buradan ilk defa duyurmuş olayım. Bir 5 yıl daha Ereğli’ye, eksik olan işlerimi tamamlamak için hizmet etmem lazım. Bu dönem biraz zor bir dönem oldu. Enflasyonun yükselmesi, Pandemi. Nasıl halk sıkıntı çekiyorsa bizde çok sıkıntı çekiyoruz. Halkın büyük bir kesimi mecburiyetten su parasını dahi ödeyemiyor. Bizde gidip gırtlağına sarılacak değiliz. Çünkü imkanları yok, görüyoruz, bu ülkede yaşıyoruz. Çektikleri sıkıntıyı görüyoruz. Bir kısmı emlak vergisini ödeyemiyor. Elektrik ve enerji bizim için çok önemli. Bir yılda 43 milyon lira elektrik, enerji parası ödüyoruz. Sahilde geziyorsunuz, görüyorsunuz ışıl ışıl. İşte sahildeki o aydınlatmayı bile devlet bizden alıyor, ışıklandırma parasını.

HÜKÜMET DAHİ YATIRIM YAPAMIYOR

Şimdi enerjiye bir takım yüksek zamlar geleceği söyleniyor. Gelirse mahvolduk. Yarınlarımızı göremiyoruz. Bizim için su meselesi çok önemli. Suyu Ereğli’ye getiren biliyorsunuz benim ekibim. Bizdik. Büyük bir tesis yaptık. Zonguldak bölgesinde en ucuz suyu veren biziz. Bir miktar bizde önümüzdeki günlerde zam yapabiliriz. Engebeli bir arazi olduğumuz için depolara aktarmak suretiyle en üst kademelere çıkıyoruz. Sarıkokmaz, Doruk, Kestaneci’de yeni depolar yapıyoruz ve bu suyu aşağıya bırakıp deşarjla evlere gönderiyoruz. Konya Ovası gibi düz bir arazi değil burası. Çok zor şartlarda ulaştırıyoruz. Motopomplar, onların mazotlarının masraflarını düşünün. Bizdeki araba sayısını tahmin edebilirsiniz. Yani benzin, mazot, enerji çok ciddi rakamlar. Tahakkuk, tahsilatın halkın zorunlu olarak ödeme yapmaması için azalması nedeniyle belediyeleri de çok zor durumlara düşürüyor. Dolayısıyla istediğimiz her yatırımı yapamıyoruz. Her yatırımı biz değil, şuanda hükümet de yapamıyor. Bakın daha hala başlayamadılar Hükümet binasına.

YERİME BİRİNİ YETİŞTİRECEĞİM

Dolayısıyla eksik kalan işlerimi tamamlamam lazım. Bir de yeni yeni arkadaşlar yetiştiriyoruz. Allah sağlık verirse yerime yeni bir arkadaş yetiştirip öyle bu işi bırakmak istiyorum.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kedilerin köşeye sıkıştırdığı köpeği esnaf kurtardı Alaplı Mollabey yolunda aniden yola fırlayan inek otomobile çarptı Ceviz ağacının altında neden oturulmaz? Ceviz ağacı gölgesi zararlı mı? İstanbul için yeni koronavirüs kararları! Perşembe gününden itibaren kapatılıyor...