ANASAYFA
13 Mayıs 2022 ( 59 izlenme )
Reklamlar

Devrek'te “Zonguldak Çözüyor “ bilgi yarışmasında Alaplı birinci oldu

Devrek’te düzenlenen “Zonguldak Çözüyor “ adlı bilgi yarışmasında öğrenciler bilgilerini davetlilerle paylaştıZonguldak’ın Devrek ilçesinde 8.

Devrek'te düzenlenen “Zonguldak Çözüyor “ adlı bilgi yarışmasında öğrenciler bilgilerini davetlilerle paylaştı


Zonguldak'ın Devrek ilçesinde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen bilgi yarışmasında öğrenciler bilgilerini salonda bulunan protokol ve diğer davetlilerle paylaştılar.


Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesinde düzenlenen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Zonguldak Çözüyor” bilgi yarışmasına Zonguldak ve ilçelerinden 52 okul katılırken, toplamda 165 öğrenci düzenlenen yarışmada bilgilerini protokol ve diğer davetlilerle paylaştılar.


Organize edilen programda davetlilere hitap eden Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müdürü Turgay Kırgil,”Düzenlenen yarışmamın amacı, etkinliklere dayalı matematik öğrenimini ve bireysel başarının önemini vurgulamak, öğrencilere zamanı iyi kullanma becerisinin önemini kavratmak ve okullar arası iletişimi geliştirmektir. Yerel anlamda ilimizin akademik başarısının artmasına katkıda bulunmak amaçlarımızın arasındadır.


İlimizin marka değeri haline gelmiş olan “Zonguldak Okuyor Projesinden” sonra “Zonguldak Çözüyor “ yarışmasını da aynı seviyeye ulaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.


Yarışma sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, bireysel sınav sonucunda alınan toplam puana göre dereceye giren öğrencilere belirli miktarlarda para ve çeşitli hediyeler verilirken, etkinlik bilim sanat şenliği ile desteklendi.bu yıl ikincisi düzenlenen 52 okul 165 öğrenci katılımı ile gerçekleşen 8. Sınıf öğrencilerine yönelik "Zonguldak Çözüyor" Matematik bilgi yarışmasına Alaplı Şehit Recep Turan Ortaokulu matematik takımı damgasını vurdu.


Düzenlenen programa; Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ın yanı sıra çok sayıda protokol üyesi ve vatandaşlar katıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SAĞLIK BAKANLIĞI LİSTEYİ GÜNCELLEDİ: İŞTE İLK OLARAK AŞI OLACAK KİŞİLER VE MESLEK GRUPLARI! İstanbul tehlike Oyun oynarken Zehirli yılan ısırdı Bir Tutamı Yetiyor: Akciğerleri Tertemiz Ediyor