Home
04 Haziran 2023 ( 193 izlenme )
Reklamlar

Hobi olarak başladığı hindi yetiştiriciliğinde taleplere yetişemiyor

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde girişimci Resul Gazitepe, televizyonda gördüğü haberden etkilenip evinin bahçesinde başladığı yaklaşık 15 bin hindi kapasiteli çiftlikte hindi yetiştiriyor.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde girişimci Resul Gazitepe, televizyonda gördüğü haberden etkilenip evinin bahçesinde başladığı yaklaşık 15 bin hindi kapasiteli çiftlikte hindi yetiştiriyor. Türkiye genelinde şirket üzerinden tüm otellere hindi gönderilirken, ayrıca bir çok ülkeye de ihracat yapıyor.


Alaplı ilçesinde esnaflık yapan Resul Gazitepe, tavuk ve hindi gibi hayvanlara meraklı olmasının etkisiyle hindi yetiştiriciliği sektöre yatırım yaparak, ilçe ve ülke ekonomisine katkıda bulundu. 2010 yılında tavuk besicilikle başlayan Gazitepe, daha sonra hindi yetiştiriciliğine merak salınca 15 bin kapasiteli tesiste üretmeye başladı.


140 gün boyunca yetiştirdiği 15 bin hindiyi şirket üzerinden başta Azerbaycan, Gürcistan, olmak üzere İran, Irak gibi bir çok ülkeye ihraç eden Gazitepe, son günlerde talebin daha çok arttığını söyledi.


Alaplı'da böyle yatırım yapmanın mutluğunu yaşadığını kaydeden Resul Gazitepe, "Bu çiftlikte Alaplı ve ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz. 140 günlük süreçlerde yetiştirip beslediğimiz hindileri şirket üzerinden Türkiye genelinde tüm otellere hem iç piyasaya hem de yurt dışına gönderiyoruz. Çoğunlukla gönderdiğimiz yerler Gürcistan, Azerbaycan, Irak, Yunanistan gibi ülkeler. İç piyasada da ciddi bir pazarımız var.. Hindi etinin proteini yüksek. Şu an çiftliğimiz 15 bin kapasiteli. ilerleyen zamanda ek yatırımla birlikte kapasitemizi daha da arttırmak istiyoruz” diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muammer Kaddafi ölmedi mi? Eski muhafızından olay açıklama: Ceset ona ait değil Okullar açılacak mı? Bakan Selçuk açıkladı... Köpeklerin saldırdığı karacayı vatandaş kurtardı Dövdüler! Dereye attılar! Karar çıktı!