ANASAYFA
22 Mart 2023 ( 256 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA | 1.430, 1.750, 2.750 TL... Bayram ikramiyesi ve en düşük emekli maaşı


 Son dakika: Milyonlarca emekli ve EYT ile emekli olmak için gün sayanlar her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile TÜED Başkanı Kazım Ergün konuyu görüşmek için bir araya geldi. Görüşme sonrası Bakan Bilgin, "En düşük emekli maaşını ve bayram ikramiyesini yükseltecek çalışmalarımız var" dedi. Peki 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? İşte haberin detayları…

 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ 2023 İÇİN NE OLACAK?

TÜED Başkanı Ergün önceki gün yaptığı açıklamada emeklilere Kurban ve Ramazan bayramlarında verilen 1.100 liralık ikramiyelerin, en düşük emekli aylığı olan 5 bin 500 liraya yükseltilmesini istemişti. Görüşmenin bu talep üzerine planlandığı öğrenilirken, emeklilere verilecek yeni ikramiye tutarlarının da belirlenmesi öngörülüyord BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAMDA 3 FORMÜL1 (178)

Sabah'ta yer alan habere göre zam beklentisi için 3 ihtimal bulunuyor. İlk hesapta emekli ikramiyelerine yapılacak zam oranında enflasyonun dikkate alınması öne çıkıyor. Burada yıllık enflasyon dikkate alındığında Şubat ayında Yüzde 55.18'lik rakam ortaya çıkmıştı. Bu oran dikkate alınırsa 1.100 TL'lik ikramiye 1.750 TL'yi buluyor. Toplamda her emekli yılda 3.500 TL'lik ikramiye almış olacak.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU GECEDEN İTİBAREN BAŞLIYOR Kısıtlamalar ne zaman kalkacak? Sokağa çıkma yasağı saatleri değişiyor mu? Alaplı’da bir kişi fındık bahçesinde ölü bulundu TÜRK PROFESÖR İDDİALI KONUŞTU.