Home
25 Ekim 2023 ( 30 izlenme )
Reklamlar

Başkan Posbıyık Cumhuriyetin 100. Yılını kutladı

Başkan Posbıyık Cumhuriyetin 100. Yılını kutladı

BAŞKAN POSBIYIK, CUMHURİYETİN 100. YILINI KUTLADI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkanı Halil Posbıyık’ın mesajı şu şekilde:

“Cumhuriyet, her türlü sefalet ve zorluğa rağmen, Türk Milletinin özünde var olan, birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, çağdaş uygarlık seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma, azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.

Türk Milleti sarsılmaz inancıyla, vatanı için canını feda ederek, yaşadığı topraklarda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak bir zafere imza atmış, destanlar yazarak tarihe geçmiştir. Bu büyük zafer, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır.

Bugün aynı bilinçle Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlarken Cumhuriyetin bir miras değil, bir emanet olduğu inancındayız.

Bizler, her Türk vatandaşı gibi Cumhuriyetten sorumluyuz ve ilelebet payidar kalması için daima aynı azimle ve bilinçle ülkemizin geleceği için çalışmalıyız.

Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun!”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şehir hayatını bırakıp dağ evine yerleşti! Mağarada çadır kurup bekliyor, haftalık 2 bin TL kazanıyor Mete horozoğlu Fatma Girik'in sağlık durumu hakkında açıklama 10 yaşındaki oğlunu boğarak öldürdü!..