Home
14 Mart 2023 ( 129 izlenme )
Reklamlar

İlkokul mezunları dikkat! Jandarma 7 bin 500 uzman erbaş alacak

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine alım yapılacak. 2023 yılı içerisinde toplamda 7 bin 500 uzman erbaş alımı yapılması bekleniyor. 

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan duyuru ile birlikte 2023 yılı için yüksek kontenjanlara alım yapılacak. Yapılacak olan Uzman Erbaş alım için adaylar araştırmaya başladı. Son zamanlarda büyük bir artış yaşayan kontenjanlar giderek genişliyor. Belirtilen kapsamlar içerisinde 2023 yılı boyunca ne az 7 bin 500 yeni uzman erbaş alımı yapılıyor. Son olarak 2021 yılında 5 bin kişilik kadro, 2022 yılında 7 bin 500 kişilik uzman erbaş kadrosuna alım yapılırken 2023 yılı için yine 7 bin 500 kontenjanlı uzman erbaş alımı yapılacak.
Vatandaşlar başvuru ve şart sürecini yakın takibe aldı. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen vatandaşlar şimdiden arama motorlarında araştırmasına başladı. 
BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan Uzman Erbaş alımı için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Alım için gerekli olan başvuru şartları ise şu şekilde;
İlköğretim, liste, önlisans veya lisans mezuniyetleri için kadrolar oluşturuluyor. İlk öğretim mezunları hariç olmak üzere KPSS’den en az 50 puan almak gerekir,
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekir,
Başvuru yapacak olan adayın 20 yaşından gün almış olması gerekirken 27 yaşını bitirmemiş olması gerekir.
YAŞ ŞARTI GENİŞELTİLMELİ
Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde yapılacak olan alımlarla ilgili adayların da talepleri dikkat çekti. Başvuru şartında dikkat çeken yaş şartının genişletilmesi yönünde yoğun talepler var. Şartlara göre 27 yaşının doldurulmaması gerekirken taleplere göre en az 35 olması gerektiği belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ulus Pazarı'nın eski halinden eser yok! Edirne esnafından Bulgarlar için PCR testi kampanyası İstanbul’da Yaşandı Cinnet getiren amca av tüfeğiyle dehşet saçtı Evlilik hazırlığı yapan Hadise'den hamilelik iddialarına yanıt!