ANASAYFA
26 Nisan 2024 ( 55 izlenme )
Reklamlar

YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

 

YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre hayvan koruma dernek ve vakıflarına üye ya da bu konuda faydalı hizmetler yapmış kişiler arasından İl Hayvan Koruma Kurulu tarafından bir yıl süre ile seçilen ve Belediyelerin bu kişilere verilecek eğitimi organize etmekle görevli olduğu Yerel Hayvan Koruma Görevlileri’ne Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından eğitim verildi.

2016 yılında Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ilk eğitim çalışmasının ardından Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde gerçekleşen ikinci eğitim çalışmasına Belediye Veteriner Hekimleri, Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Zonguldak Şube Müdürlüğü ile Kdz. Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yetkililer katıldı.

Veteriner İşleri Müdürü Erdal Terzi, eğitim çalışmasıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“6 Yerel Hayvan Koruma Görevlisinin katıldığı eğitim çalışmasından sonraki günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Zonguldak Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kimlik Kartları kendilerine teslim edilecektir.

Yerel Hayvan Koruma Görevlileri, bölge ve mahallelerindeki, öncelikle köpekler ve kediler olmak üzere, sahipsiz hayvanların bakımları, aşılarının yapılması, aşılı hayvanların işaretlenmesi ve kayıtlarının tutulmasının sağlanması, kısırlaştırılması, saldırgan olanların eğitilmesi ve sahiplendirilmelerinin yapılması için yerel yönetimler tarafından kurulan hayvan bakımevlerine gönderilmesi gibi faaliyetleri yerel yönetimler ile eşgüdümlü olarak yapmakla sorumludurlar.

Eğitim; Ev ve Süs Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu, Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği, Hayvan Davranışı, Hayvan Bakımı ve Beslenmesi, Hasta Hayvanların Tanınması Hakkında Genel Bilgiler,   Hayvanların Kısırlaştırılması, Aşılanması, İşaretlenmesi, Sahiplendirilmesi ile İlgili Genel Bilgiler konularını kapsamaktadır.”

 

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel araçla hafta sonu gezileri yasak Kirli banyo suyunu satarak haftada 80 bin TL kazanıyor! Vaka sayıları yüz binlere doğru çıkıyor Nişanda dağıtılan tavuktan yiyen 16 kişi hastanelik oldu