ANASAYFA
25 Mayıs 2022 ( 75 izlenme )
Reklamlar

260 yıllık Tarihi Kadınlar pazarı kaderine terk edilmiş

 

260 yıllık Tarihi Kadınlar pazarı kaderine terk edilmiş

 

Zonguldak’ın Alaplı Kadınlar Pazar yerin içinde park eden Otomobiller’in görüntü sonrasında vatandaşlar burasının Kadınlara ait Pazar yerimi yoksa otopark mı olduğunu anlayamadıklarını belirtti. Vatandaşların tepkisine neden olan bu alana araçların park edilmesiyle Yerel ürünlerin satıldığı kadınlar Pazarı alan içinde bir önlem alması gerektiğini belirtti.  

Kadınlar pazarı adeta Otopark olarak kullanıldığını değinen vatandaşlar, Park içinde oturma grupları ve dinleneceği yerler olmadığını söylediler. Her gün sabahın erken saatlerinde pazara gelerek 40 yıllık tezgahını açan ve geçimini buradan sağlayan buradaki kadınlar, pazarın eski tadının kalmadığını, eskiden her şeyin daha güzel olduğunu belirttiler.

  Kapalı Pazar alanının Betonun hiç yıkanmadığını söyleyen Ayşe Yavuz şunları ifade etti ,” 20 yıldır her hafta geliyorum. Yoksa gelinecek gibi değil. Burayı temiz bulduğum bir gün yok. Akşamları burası yıkanması lazım. Meyve sebze yere düşüyor alıp tezgâha koyuluyor. Lavabolar yok. Başka illerden gelen insanlar böyle Pazar mı olur diyip çıkıp gidiyorlar. Aylardır burası yıkanmadı. Sadece arada süpürülüyor. Burası berbat, perişan durumda. Yazıktır biz burada ekmek parası kazanıyoruz. İnsanlar buradan sebze meyve alıyor. Buraya baksınlar.Burası kendi kaderine terkedilmiş gibi. Bu tarihi kadınlar pazarı bunu hak etmiyor. Buradaki Otomobiller kaldırıp yerine oturma grupları konursa pazarın canlanacağını düşünüyorum.” diye konuştu

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emeklilik Hayali Kuranlara Sevindirici Güzel Haber 85 yaşındaki Aydemir Akbaş sünnet oldu! 3 çocuk babası uyurken dehşeti yaşadı! Uyandığında şoke oldu: Oh ne iyi yaptım Banka hesabınızı kontrol edin: Paralar yatmaya başladı!