Fırtına caminin minaresini yıktı Caminin üzerine devrilen minare korku dolu anlar yaşattı

217 izlenme 11 Mart 2023
Reklamlar
 Fırtına caminin minaresini yıktı - Caminin üzerine devrilen minare korku dolu anlar yaşattı.. 
Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde fırtına nedeniyle minare caminin üzerine devrildi. Olayda yaralanan olmazken gürültüyü duyanlar büyük korku yaşadı.

Olay, saat 16.40 sıralarında Alaplı ilçesine bağlı Çamcılar köyünde meydana geldi. Köyün adının verildiği caminin yaklaşık 25 yıl önce alüminyumdan yapıldığı öğrenilen minaresi fırtınayla devrildi. Namaz saatinden sonra meydana gelen olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Minarenin devrilmesiyle birlikte caminin elektrikleri kesildi. Yaklaşık 15 metre uzunluğundaki minarenin gürültüsüyle sokağa çıktığını anlatan cami imamı Zeynel Çiçek, "Köyün hocasıyım. Evdeydik. Bir gürültü koptu. İlk önce deprem oluyor sandık. Baktım evde bir şey yok. Hemen aklıma minare geldi. Tabi ondan önce kuvvetli fırtına vardı. Maalesef fırtına neticesinde minaremiz yıkıldı. Rabbim beterinden korusun. İllaki el birliğiyle tekrardan yenisini yaparız. Allah başka acı göstermesin" diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kafe ve restoranlara verilecek "ciro kaybı desteği" Resmi Gazete'de 8 şehirde 65 yaş ve üzerine sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Art arda feci kazalar! 9 kişi öldü çok sayıda yaralı var Halil Sezai tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi