ANASAYFA
17 Mart 2022 ( 1253 izlenme )
Reklamlar

Kimse Beklemiyordu! Asgari ücretliye ek zam geliyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, asgari ücretle ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ocak ayını beklemeden asgari ücrete ikinci bir zam yapılabileceğini söyleyen Özkan, "Maliyet artışları nedeniyle gerekirse Cumhurbaşkanımız yeni bir fiyat belirlemesi yapabilir." ifadelerini kullandı.

Asgari ücretle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Cahit Özkan, “Vatandaşımızı enflasyona karşı ezdirmeyeceğiz.” açıklamasında bulunurken, asgari ücrete ikinci bir zammın yapılabileceğinin mesajını verdi. Aynı zamanda Rusya Ukrayna krizine de değinen Cahit Özkan CHP’yi de eleştirdi.

Her yerde fiyat artışları var

Yalnızca Türkiye özelinde fiyat artışlarının yaşanmadığını aktaran Özkan, “Küresel fiyat artışlarını iyi gözlemlemek lazım. Bu fiyat artışları sadece Türkiye özelinde değil. Küresel bir kriz var. CHP'nin şöyle bir yaklaşımı var: 'Gübre, petrol fiyatlarında artış var. Başarısız politikalar yüzünden bu böyle oldu.' Öyle bir durum yok. Almanya'nın İngiltere'nin Rusya'nın durumu ortada.” dedi. 

Küresel ekonomik süreci en iyi yöneten ülkelerden birinin Türkiye olduğunu vurgulayan AK Parti Grup Başkanvekili, “Biz vatandaşlarımızın çektiği sıkıntıların farkındayız. Küresel salgın var, maliyetler yükseldi. Küresel ısınmaya bağlı etkenler var. Bu süreci en başarılı yürüten ülkelerden biriyiz. Rusya ile kavga et Ukrayna ile kavga et. Bunu istiyorlar. Benim Rusya ile de Ukrayna ile de ilişkilerim var, bunu da iyi yürütüyoruz. Artan doğal gaz, petrol fiyatlarına karşı indirim gelecek mi diye bir algı var. Brent petrolun varil fiyatlarındaki inişe göre indirim de yapıldı. Avrupa'da 2.22.4 Euro arasında satılan akaryakıtı biz 1.21.3 Euro'ya vatandaşımıza veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Asgari ücrete yeni zam

Vatandaşların enflasyon altında ezilmeyeceğinin altını çizen Özkan, “Tarihin en yüksek asgari ücret artışını gerçekleştirdik. Adeta ezberbozduk. CHP, işçinin emeğini alınterini bilmez ki. Maliyet artışları nedeniyle gerekirse hükümetimiz Cumhurbaşkanımız yeniden asgari ücret fiyat artışını gündeme getirebilir. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.” açıklamasıyla asgari ücrette yeni bir zammın kapısını araladı ve ekledi; “Sayın Cumhurbaşkanımız ifade etmişti. Önümüzdeki aylarda asgari ücrette ikinci bir düzenleme yapılabilir. Milletimizin menfaati ne gerektiriyorsa bunu yapmaya hazırız. Bu CHP'nin aklına gelmez biz yaparız. Zamanı geldiğinde illa Ocak ayı demeden harekete geçeriz.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika: Koronavirüs kabusu bitmek bilmiyor! İkinci dalga... Eşini bıçakla öldürdüğü koca.. Karantina ve yasaklar geri geldi Profesörden vatandaşa süt ve peynir uyarısı: ‘Ucuz’ diye alırsanız ölürsünüz