ANASAYFA
24 Şubat 2022 ( 165 izlenme )
Reklamlar

Son dakika! Ukrayna, 6 Rus savaş uçağını düşürdü, 50 Rus öldürüldü

Son dakika haberlere göre; Ukrayna ordusunun, Ukrayna 50 Rus askerinin öldürüldüğünü, altı Rus savaş uçağı ve bir helikopteri düşürdüklerini bildirdi.Ukranya  Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı'ndan Ortak Kuvvetler Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, bugün Silahlı Kuvvetler bölgesinde saldırganlara ait 5 uçak ve bir helikopter  düşürüldü. Birleşik kuvvetler, Rusya  Federasyonu'nun silahlı kuvvetlerine cevap veriyor. Askeri birimler pozisyonlarında. Düşman kayıplara uğruyor” denildi.RUSYA YALANLADIUkrayna’nın iddiasını yalanlayan Rusya Savunma Bakanlığı, "Yabancı medya kuruluşları tarafından Ukrayna topraklarına Rus uçağı düştüğü yönündeki bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Ukrayna ordusundan son yaptığı açıklamada ise, doğu Ukrayna'da 50 Rus'un öldürüldüğü, altı tane uçağın da düşürüldüğü bildirildi.ZELENSKIY: "ÇALIŞIYORUZ, ORDUMUZ ÇALIŞIYOR"Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski  Ukrayna’nın Donbass bölgesine Rusya tarafından başlatılan askeri operasyon sonrasında sosyal medyadan halka seslendi. Rusya’nın Ukrayna’nın askeri altyapısına ve sınır bölgelerine saldırı düzenlediğini duyuran Zelenskiy, birçok kentte patlama sesleri duyulduğunu belirtti.

Ülke genelinde sıkıyönetim ilan edildiğini duyuran Ukrayna Devlet Başkanı, ABD Başkanı Biden ile görüştüğünü, ABD’nin uluslararası yardım toplamaya başladığını aktardı.“VATANDAŞLARA EVDE KALIN ÇAĞRISI”Vatandaşlara sakin olmaları ve evde kalmaları çağrısı yapan Zelenskiy, “Çalışıyoruz, ordumuz çalışıyor, tüm güvenlik birimlerimiz çalışıyor” ifadelerini kullandı. Diğer yandan Kiev’de sabah erken saatlerde patlama sesleri duyulduğu belirtildi.

ABD Başkanı Joe Biden, "Rusya’nın askeri harekat kararını kınayarak "Putin, felaket bir şekilde can kaybı getirecek kasti bir savaşı seçti. Yaşananların sorunlusu Rusya’dır” dedi.Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, “Putin, büyük çaplı saldırısını biraz önce başlattı. Sivil barışçıl şehirlere bombalar atılıyor. Bu agresif bir savaştır. Ukrayna kendini koruyacak ve kazanacak. Dünya  Putin’i durdurabilir. Şimdi harekete geçme zamanı” ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dövdüler! Dereye attılar! Karar çıktı! ÜNLÜ İSİM KARANTİNADAN KAÇTI VE SONRA BAKIN NELER OLDU… Canlı yayında itiraf etti! Düğün günü büyük şok! Evleneceği kadının..